MINISTER ŠKOLSTVA PETER PELLEGRINI UROBIL ZMENY VO SVOJOM RESORTU

 

Minister školstva Peter Pellegrini (Smer) naplnil svoje nedávne slová a urobil personálne zmeny vo svojom rezorte. Zo svojich miest odišli napríklad riaditeľka kancelárie ministra, riaditeľ sekcie regionálneho školstva a zmenilo sa aj vedenie oddelenia protokolu. Hovorca ministra školstva tieto zmeny komentovala so slovami, že minister si buduje svoj ​​vlastný tím.

Od 15. augusta je poverený vedením kancelárie ministra Patrik Krauspe, na poste nahradil Katarínu Andrassyovú, ktorá mala zmluvu uzatvorenú ako odborník plniaci úlohy pre člena vlády. K tomu istému dátumu nastúpil aj riaditeľ tlačového odboru Martin Dorčák, predtým ním bol Michal Kaliňák, ktorý mal tiež zmluvu ako odborník plniaci úlohy pre člena vlády. K 15. augustu poverili vedením oddelenia protokolu Romanu Weilovú. Ako informoval rezort školstva, z tohto miesta na vlastnú žiadosť odišiel Štefan Komjatý.

Ďalšie zmeny sa udiali k 2. septembru. Na sekcii regionálneho školstva skončil Zdenko Krajčír, ktorého minister odvolal. Poverený riadením je teraz Marian Galan. Ďalšou zmenou je, že z vedenia sekcie medzinárodnej spolupráce, európskych záležitostí a celoživotného vzdelávania bol odvolaný Vladimír Belovič. Namiesto tejto sekcie vznikla sekcia medzinárodnej spolupráce a európskych záležitostí a odbor celoživotného vzdelávania. Vedením odboru poverili Bibianu Lazarovú a sekcie Ivara Štaffu. Vymenilo sa aj vedenie odboru vnútornej správy. Po tom, čo na vlastnú žiadosť odišiel Martin Liščinský, sa jej povereným riaditeľom stal Matúš Šutaj-Eštok.

Zmeny sa dotkli nielen fungovania samotného ministerstva, ale aj jednej jeho podriadenej organizácie. Koncom augusta minister z funkcie riaditeľa Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ odvolal Mariána Kostolányiho.

Zároveň dočasne poveril vedením agentúry doterajšieho riaditeľa kancelárie agentúry Róberta Škripka. Pellegrini tak urobil pre nespokojnosť s fungovaním agentúry. Dôvodom Kostolányiho odvolania bolo nedostatočné čerpanie fondov, ktoré pred koncom programovacieho obdobia predstavuje len necelých 60 percent a zároveň nedostatky a chyby vo veciach, ktoré minister od agentúry vyžadoval a ktoré sú rozhodujúce pre odblokovanie platieb operačného programu.

Šéf rezortu školstva avizoval aj ďalšie zmeny v organizáciách, ktoré spadajú pod ministerstvo. Podľa Pellegriniho ich je priveľa, rezort ich má v súčasnosti 16.

Zdroj: http://spravy.pravda.sk/